MERHABA

BENİM ADIM TARIK BEYHAN

1986 yılında İstanbul'da doğdum. Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi'nin ardından Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümüne devam ettim. Bilişim ve iletişim sistemleri, siber güvenlik, iletişim&sosyal medya, siyasi iletişim, sivil toplum, tasarım, programcılık ve reklam yazarlığı gibi bir çok alanda uzmanlığa sahibim.

İnsan hak ve özgürlükleri ve özellikle ifade özgürlüğü konusunda oldukça hassasım. İstanbul Üniversitesi'nde İktisat bölümünde eğitim hayatıma devam ediyorum. Zaman zaman çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerine bilişim, ekonomi, siyaset ve aktüalite yazıları yazıyorum. 3 yıldır mükemmel bir kadınla evliyim.

Bilgi teknolojileri ve iletişim alanlarında 17 yıllık bir deneyime sahibim. Bilişim sistemleri güvenliği, bilgisayar ağları, web programlama ve tasarımı, Linux ve Microsoft işletim sistemleri üzerindeki çalışmalarımla başladığım profesyonel kariyerime, dijital medya araçlarının yaygınlaşmasıyla yeni bir çizgi katarak dijital iletişim stratejileri ve sosyal medya yönetimi ve planlamasını da kattım. 15 yıldır sivil toplumda edindiğim tecrübelerimi, politika ve ekonomi alanlarındaki çalışmalarla birleştirdikten sonra siyasal iletişim alanında da çalışmalar yürütmeye başladım.

İnsan hak ve özgürlükleri ve özellikle ifade özgürlüğü savunuculuğu yapan bir çok sivil toplum kuruluşunda görev aldım. Bir çok seminer, konferans, panel ve protesto eylemi düzenlenledim.

Uluslararası Af Örgütü'nün kampanyalar ve iletişim direktörlüğünü yürütüyorum. Bir kaç sivil toplum kuruluşuna sivil toplumculuk, aktivizm ve örgütlenme hakkında danışmanlık veriyorum.

Güncel ilgi alanlarım: #Siyasi İletişim, #Sosyal Medya, #İnternet, #Siber Güvenlik, #İfade Özgürlüğü, #Reklam, #İletişim, #Siyasi Strateji, #Dijital Paralar, #Fintech, #Sansür, #Ekonomi, #Siyaset

NELER YAPIYORUM?

BAZI UZMANLIKLARIM

Branding

BRANDING

Markalar genellikle belirli bir şekilde tanımlanmış bazı yönergelere dayanarak, yavaş ve tutarlı bir tempoda gelişirler ... maalesef kitleler, cihazlar ve dijital kanallar bunu yapmaz. Burada ben devreye giriyorum.

Branding

DİJİTAL PR

Amok koşucusu gibi koşan dijital kampanyaların sonunda çatladığına şahit oldum. Tempolu koşan, dinlenmesini bilen kampanyalar yürütüyorum.

Branding

WEB TASARIM & GELİŞTİRME

İhtiyaç duydukça işlevsel, kullanıcı dostu websiteleri tasarlayıp kodlamayı seviyorum.

Branding

SİYASAL İLETİŞİM

Vatandaş sizi duymuyor değil, muhtemelen siz onunla konuşamıyorsunuzdur. Ülkenin yarısından fazlasını incelemiş olmanın da avantajıyla siyasal iletişim kampanyaları yürütüyorum.

Branding

DANIŞMANLIK

Şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına örgütlenme, pazarlama ve dijital dünyada varlık izlenecek stratejilerle ilgili danışmanlık hizmeti veriyorum.

Branding

SİBER GÜVENLİK

Özel projelerde analiz, sızma testleri ve strateji belirleme hizmetleri sunuyorum. Yıllara dayanan bir tecrübeyle bazen konuşmalar da yapıyorum.

Bir Şeyler Okudum

SEVDİĞİM BAZI KİTAPLAR

 • Ters İnovasyon - Vijay Govindarajan , Chris Trimble
 • Dünyaya Neden Batı Hükmediyor - Ian Morris
 • Atlas Silkindi - Ayn Rand
 • Anarşi, Devlet ve Ütopya - Robert Nozick
 • What Sticks - Rex Briggs
 • Sineklerin Tanrısı - William Golding
 • Teneke Trampet - Günter Grass
 • Erkeklik: İmkansız İktidar Ailede, Piyasada ve Sokakta Erkekler - Serpil Sancar
 • Gün Ortasında Arzu - Behçet Çelik
 • Usta ile Margarita - Mihail Bulgakov
 • Barışa Son Veren Barış - David Fromkin
 • Berlin Bağdat Demiryolu - Sean McMeekin
 • Liberal Barış - Burak Durgut
Bir Yerlere Gittim

SEYAHATLERİM